2015.09.19 Zebranie informacyjne dla działkowców, połączone z obchodami „Dnia Działkowca” i Dożynkami.

_DSC6529bwn-Zbiorowe

Dnia 19.09.2015r. Odbyło się zebranie informacyjne dla Działkowców. Frekwencja na zebraniu nie odbiegała od dotychczasowych organizowanych przez nasz Zarząd, ale z  tendencją  wzrostową ,co pozytywnie nas nastraja i podbudowuje.
W takim tempie niedługo mamy nadzieję zintegrować wszystkich działkowców do współpracy i organizacji Naszego wspólnego ogrodu. Jakby nie patrzeć Rodzinny Ogród tworzą sami działkowcy, a Zarząd ich tylko reprezentuje, mamy nadzieję że w zgodzie z ich oczekiwaniami.

Na zebraniu poruszono szereg tematów organizacyjnych na Ogrodzie takich jak  :
– Klucze i wymiana zamków i wkładek w furtkach, poruszono tematy dotyczące upoważnień, które w tym wypadku nie mogą być respektowane, oraz konieczność odbioru osobistego kluczy, jak i przyniesienia ze sobą dowodu osobistego w celu sprawdzenia wiarygodności osoby odbierającej klucze. Miło nam już zakomunikować, iż klucze zostały odebrane już przez niespełna 300 ogrodów działkowych do w rezultacie daje bardzo  dobrą frekwencję Państwa udziału w życiu ogrodu.
– Przedstawienie osoby nowego  gospodarza Naszego Ogrodu w osobie Pana Adama, który wraz z żoną pełni tą funkcję od 01.07.2015 roku i część z Państwa zapewne zauważyła już jego prace i poczynania. Miedzy innymi to właśnie on wykonuje ciężką pracę związana z wymiana zamków i wkładek na terenie Ogrodu.
– Tematy które zostaną poruszone na Walnym zebraniu, które wstępnie planowane jest na początek listopada 2015 roku, a związane jest z inwestycjami na terenie Naszego Ogrodu.
– Nowe zakupy sprzętu powiązane z prezentacja ( Rozdrabniarka, Kosa spalinowa, oraz agregat prądotwórczy)
– Ciąg dalszy działań związanych  z oszczędnościami pod hasłem : „Oszczędzamy dla Działkowców, a nie na działkowcach” ( zakup reflektorów led, które zastąpią dotychczasowe drogie w utrzymaniu lampy sodowe.
– Omówienie problemów związanych  z działkowcami którzy ( nielicznie) zaśmiecają część terenu przylegającego do koryta kaczej rzeki, oraz fakt wysłania im upomnień z tym związanych. Osoby które nie uporządkują wskazanego terenu, zostaną przedstawione imiennie do Straży Miejskiej, która to nadzoruje akcję porządkową związaną z Inspekcja ZDiZ w Gdyni. Na zebraniu przedstawiono szereg przykładów takich zanieczyszczeń.
– Podsumowanie nadal jeszcze trwającej akcji wywozu śmieci  z terenu ROD i podstawiania w sektorach kontenerów na odpady.
– Poddano i zapoczątkowano pomysł na dystrybucję w budynku Zarządu worków na odpady Zielone z wykupioną opcja wywozu przez Sanipor. Temat szerzej będzie poruszany na zebraniu Walnym w Listopadzie.
– Podano  wstępny termin Specjalnego Zebrania Walnego na 24.10.2015, przy czym już teraz wiemy, że termin nie zostanie dotrzymany ze względów organizacyjnych i można się go spodziewać w pierwszej dekadzie Listopada.
– Płatności to temat którego  się nie lubi, ale przypomniano  obecnym iż termin wpłaty opłat za działki upłynął w czerwcu, a nie jak  większość z Państwa błędnie określa go na wrzesień czy nawet listopad. Wskazano również dużą skuteczność Zarządu w egzekwowaniu należności zaległych, co dotychczas było zaniedbywane. Działania te przyniosły bardzo dobre rezultaty. Przypominamy jednocześnie o minionym już terminie opłacenia działek za bieżący sezon 2015.
– Omówiono zasady konkursów, w tym sezonie maja one pełnić rolę rzeczywistych i dzięki części z Państwa już wyłoniono wstępnie zwycięzców w kategorii plonów, które to licznie działkowcy przynieśli, a czasami nawet przywieźli ze względu na wagę i rozmiar rekordowych urodzajów. Nadal do końca tygodnia czekamy na zgłoszenia działek które pretendować mają do miana działki roku. Można zgłaszać zarówno swoją własną jak i innych  działkowców. do zgłoszeń można dołączać własne zdjęcia, lub poprosić Zarząd o wykonanie takowych do celów konkursowych.  W tym roku nie będzie anonimowych konkursów, wszystkie działki będą oznaczone na zdjęciach, a zdjęcia zwycięskich  działek, oraz plonów będą wywieszone na walnym zebraniu, a po nim w biurze Zarządu wraz z oznaczeniem numerów działek. Po zakończeniu wymiany zamków będą mogli Państwo za pomocą jednego klucza sprawdzić czy faktycznie wygrana działka nosi miano tej która spełnia Państwa wymagania, jeśli nie to w przyszłym roku będą mogli Państwo zagłosować i wytypować nowych kandydatów.
– Wstępnie omówiono pomysł reaktywacji i przywrócenia dotychczas istniejących , a dzisiaj  zarośniętych, lub przejętych przez działkowców w poczet swoich działek Alejek i ciągów komunikacyjnych na terenie ogrodu. Przy założeniu, że nowe ogrodzenie wzdłuż kaczej rzeki będzie wymagało rewitalizację części z tych traktów komunikacyjnych, chcemy przywrócić ich  świetność i funkcjonalność. Przy tej okazji omówiono też problemy związane z dojazdem i wstawieniem kontenerów na wybrane części ogrodu, które tej dogodności jeszcze nie uświadczyły, co nie znaczy że tego nie planujemy.201509_Alejka_do_Przedszkola_IMAG2399bwn

Po części oficjalnej, na której działkowcy już na wejściu mogli uraczyć się kawą czy też herbatą , udaliśmy się na wcześniej przygotowany mini „Festyn” związany z obchodami „Dnia Działkowca” jak i tzw dożynkami. Poproszono miejscową Parafię o pomoc i poświęcenie przyniesionych rekordowych plonów jak i poświęcenie i błogosławieństwo dla całego Ogrodu na przyszłe dorodne i dorodniejsze plony. poświęcenia dokonał gościnnie Ks. Józef Knyć z ramienia Parafii pw Chrystusa Króla w M. Kacku.

_DSC6544bwn_Blogoslawienstwo

_DSC6551bwn_Blogoslawienstwo2

Na festynie można było skorzystać z przygotowanego skromnie, bo nie wiedzieliśmy jaki odzew odniesie nasza akcja, poczęstunku w postaci przygotowanych  domowych  ciast, które cieszyły się ogromnym powodzeniem, jak i kiełbasek dostępnych  w 2 wariantach: z grilla, oraz z ogniska, na którego organizację Zarząd otrzymał zgodę Urzędu Miasta Gdyni, za która to ogromnie dziękujemy.

Na samym festynie spotkaliśmy się z bardzo miłym przyjęciem działkowców i mamy nadzieję, że w przyszłym roku przybędą Państwo liczniej na co liczymy i gorąco zapraszamy. chcielibyśmy reaktywować  zwyczaje wspólnych  spotkań działkowców i integracji ich na Naszym Ogrodzie. Cel jest szczytny i w części przybyłej spotkał się z ogromna aprobata i chęcią kontynuacji takich akcji i spotkań.

niech żałują Ci których tam nie było i niech planują uczestnictwo w przyszłym roku, do czego zapraszamy.

Pozdrawiamy gorąco
Zarząd R.O.D. „Kaszubskie”