Kontakt z ROD

_DSC1269bwn_Biuro_Zarzadu

Uwaga !!! Ze względu na likwidację kładki od strony ul. Wrocławskiej prosimy o przechodzenie do  Biura ROD albo od strony przedszkola przez furtkę , albo  zgodnie z poniższą mapką dojścia tuż przy rzecze Kaczej , do momentu wyremontowania furtki przy trakcie pieszym przy przedszkolu, która stanie się głównym wejściem do  Ogrodu.

Pada wiele Pytań ostatnio  o  sposoby  kontaktowania się z nowym zarządem, a więc w skrócie :

Kontakt telefoniczny :
( UWAGA nowy nr telefonu  dostępny jest dla Państwa również  poza  sztywnymi godzinami otwarcia Biura Zarządu. )

Tel  stacjonarny :

+48 58 500 83 43

 

Godziny  otwarcia Biura Zarządu :

Środa   : 15:00 – 17:00
Sobota : 10:00 – 12:00

_DSC1276bwn_otwarte_biuro

Kontakt Pisemny :

Można go realizować na 3 sposoby  :

1.  Standardowe pismo  drogą pocztową na adres Ogrodu :

Rodzinny Ogród Działkowy „Kaszubskie”
ul. Przemyska 41;  81-508 Gdynia

2.  Poprzez skrzynkę na listy  znajdującą się na drzwiach Zarządu ROD „Kaszubskie” pod powyższym adresem

_DSC1267bwn_Skrzynka

Bardzo prosimy o  podpisywanie wszelkich  informacji  wysyłanych do nas w oba sposoby jako podpisanych z imienia i  nazwiska, oraz z podaniem Nr działki zarówno osoby zgłaszającej jak i nr działki, której dana sprawa dotyczy.

3.  Za pomocą korespondencji  drogą elektroniczną pod adresem :

zarzad @ kaszubskie . org

( bardzo prosimy o  zlikwidowanie spacji w adresie – działanie zapobiegające spamowi, lub o skorzystanie z poniższego formularza  )

Nr konta Bankowego  do  wpłat:
SGB-BANK S.A.

72 1610 1205 7405 4814 2000 0001

W tytule proszę o podanie :
„Opłata za działkę (Nr. działki) za rok ( Podać rok)”

Kwestionariusz kontaktowy dla działkowca :

20150530_ROD_Kwestionariusz_kontaktowy

Z poważaniem

Zarząd ROD „Kaszubskie”

14 komentarzy do “Kontakt z ROD”

 1. W tej chwili trwa procedura uznawania gruntów jako przynależnych PZD zgodnie z obowiązującą ustawą. Potwierdzenie jest tylko kwestią czasu. Komentarze nie są miejscem składania wniosków, zachęcamy do aktywniejszego udziału na zebraniach.
  Pozdrawiamy Zarząd R.O.D. „Kaszubskie’

 2. dziwi mnie państwa optymizm ale jak widzę państwa zapędy w realizowaniu wszelkich napraw na naszym sektorze to proszę się nie dziwić w nasze obawy i prosilibyśmy o udostępnienie wszelkich pozwoleń bo na tak zwaną buzię to wie pan co można zrobić nikt w wasze zapewnienia nie wieży w naszym sektorze .A pieniądze wyciągać od ludzi na pomysły to chyba coś tu nie gra w tej kwesti gdy się nie ma konkretów ,proponuję powtórne zebranie by się działkowcy wypowiedzieli bo to co pan proponuje to się opiewa w duże koszty na które ludzi nie będzie stać .A przecież nie jesteśmy właścicielami tych działek by by tak inwestować w nie .z poważaniem Rosicka

 3. Jest jeszcze za wcześnie aby dokładnie podać jedno rozwiązanie, ale jest kilka niezależnych pomysłów i wstępnych projektów, które będą procesowane na poziomie projektu samego wodociągu. Niemniej jednak przeprowadzenie wodociągu jak najbardziej do każdego rejonu ogrodu jest z założenia, więc nie obawialibyśmy się o ten problem.
  Pozdrawiamy
  Zarząd R.O.D. „Kaszubskie”

 4. działka 77 panie prezesie tyle pan mówił o zaletach własnego ujęcia wody ze studni głębinowej ale niech mi pan wyjaśni którędy macie zamiar pociągnąć wodę gdyż jak zrozumiałam studnia mieści się przy zarządzie a nasz sektor jest z drugiej strony Łowickiej i po drodze masz pan prywatne działki szkołę amerykańską i nikt panu nie zezwoli na wykopy na swoich gruntach po drugiej stronie sprawa wygląda podobnie mam wrażenie że pan coś wymyślił nie skonsultując tej inwestycji a my mamy płacić za coś czego u nas być może nigdy nie będzie czyż nie są to pana prywatne mrzonki .Po tym zebraniu które się odbyło takie odniosłam wrażenie .Lepiej zakończcie remonty które są pilne a nie miejcie marzeń za które my mamy płacić proszę o wyjaśnienie w prosty sposób jak pan to widzi i czy pan ma zezwolenia od rzekomych właścicieli i miasta czy pod Łowicką będzie można ciągnąc wodę bo rzeką nikt panu się na to nie zgodzi z poważaniem Rosicka

 5. Pani Bernadeto
  W pełni się z Panią zgadzamy i popieramy aby więcej działo się w odleglejszych terenach od Zarządu do czego też w tym roku będziemy dążyć. Mamy nadzieję iż po tym sezonie przyjdzie tez czas na Pani pozytywne refleksje i komentarze. Niemniej jednak Pani krytyka została wzięta pod uwagę i będzie przyczyna działań dążących do poprawy.
  Pozdrawiamy
  Zarząd R.O.D. „Kaszubskie”

 6. działka 77 dziękuję za odpowiedz ,z którą nie do końca się zgadzam po 1 po powodzi sam pan panie prezesie wspomniał o spotkaniach w poszczególnych sektorach .Po 2 my cały czas płacimy odróbki społeczne a mam wrażenie że pieniądze chodżby w małym procencie nie są w naszym sektorze wykożystane rozumię że wasz zarząd działa od 2 lat a ja mam działkę od 20 lat i tamtemu zgłaszałam zepsute bramy i furtkę a pa zarzekał się że do lipca będą wszystkie bramy naprawione i gdzie słowo które od pana słyszałam????a powódz była po połowie lipca.Chyba sam pan zauważył że żaden sektor nie jest tak publicznie dostępny jak nasz poprzez otwarte bramy przez które każdy wchodzi jak mu się żywnie podoba .I może by tak choć raz zacząć naprawy z drugiej strony a nie tylko przy zarządzie przy którym i tak stale się coś wykonuje z poważaniem

 7. Droga Pani Bernadeto
  Z jednej strony raczy Pani zauważyć iż zaistniał fakt szkód po powodzi, a z drugiej strony nie raczy Pani zauważać tego samego faktu gdy piszemy iż został uszkodzony i zniszczony agregat służący przede wszystkim wszelkim pracom spawalniczym związanym między innymi z wymianą zamków i furtek. Polecamy Pani wcześniejsze nasze artykuły dotyczące tej tematyki zamiast pretensjonalnie podchodzić do Zarządu tak jak byśmy specjalnie przyczynili się do powstania Powodzi która dotknęła ponad 100 naszych ogrodów.
  Nawiązując jednak do Pani pytania to żadne spotkanie po powodzi z Obrębami się nie odbyło gdyż świetlica nie nadawała się do przeprowadzania takich zebrań. Zarząd planuje w tym roku kontynuację zebrań związaną z problemami dotyczącymi lokalnych społeczności w tym tez i Państwa obrębu.
  Nawiązując do Pani kolejnego stwierdzenia to zgadzamy się z Panią w jednej kwestii : Przez jak cytujemy Pani wypowiedź „20 lat to co zarząd to się w tej kwestii nic nie dzieje” To musimy Panią upomnieć:
  1. Zarząd nasz nie działa od 20 lat a od 2 sezonów.
  2. Gdzie i co Pani zrobiła aby poprzednie 18 lat gdy zgadzała się Pani na poprzednie zarządzanie miało wpływ na taki a nie inny stan Furtek i ogrodzeń w naszym Ogrodzie?.
  3. W momencie gdy Nowy Zarząd zaczął bez Pani krytyki realizować naprawę furtek i systemu jednego zamka, to teraz krytykuje go Pani i zrównuje do stanu sprzed 20 lat gdy to nikt nawet nie myślał o ich naprawach ?
  Droga Pani Szanujemy krytykę ale niech ona będzie konstruktywna i uczciwa. W tej kwestii Nasz Zarząd tak jak Pani właściwie powiedział stara się nadrobić 20 lat ….
  Nie wszystko da się zrobić od razu, a „każdy krawiec tak kraje jak materii staje”. Fundusze na naprawę furtek nie były dodatkowo pobierane, a przez 2 lata nawet zostały uszczuplone.
  Zapewne Pani zapomniała że kiedyś istniały tzw „Godziny społeczne”, które działkowiec mógł odpracować, lub wpłacić ich równowartość. Dawało to zarówno siłę roboczą do niezbędnych prac dotyczących właśnie infrastruktury ogrodu.
  Sama Pani wspomniała że słabo realizowano te prace w rejonach ul. Radomskiej przez te ostanie 20 lat , co również Pani potwierdzamy w tamtym okresie. Ale były wtedy możliwe te prace jak i dodatkowe fundusze. Dlaczego nie rozliczono tamtych Zarządów ?
  Nowy Zarząd ROD „Kaszubskie” jako pierwszy zwrócił uwagę w sezonie 2016 iż fundusze te zostały wstrzymane wraz z nową ustawą, czego w żaden sposób poprzedni Zarząd nawet nie zauważył i nie zadziałał aby je przywrócić. Stąd pojawiła się dodatkowa opłata związana z jak Pani błędnie pisze : nie „Opłaty inwestycyjne”, a „fundusz remontowy”, obliczona z wartości średniej przypadających dotychczas kosztów odpracowania godzin społecznych, w przeliczeniu na metr kwadratowy każdej działki. To są 2 różne opłaty i na inne cele i nie można ich łączyć. Fundusz remontowy faktycznie zasila prace o których Pani mówi, niemniej stał się on dostępny dopiero od 2016 roku, a prace wymiany zamków i napraw furtek prowadzone są od roku 2015. W tym roku na pewno będą kontynuowane i jeśli nie będzie ponownych „kataklizmów” które zniszczą sprzęt służący do ich realizacji, na pewno zostaną dokończone. Aktualnie Zarząd negocjuje zakup nowego agregatu, którego koszty zostaną później zwrócone z ubezpieczenia po powodzi którym objęty był sprzęt, a które jeszcze się procesuje i mamy nadzieję, że niedługo zostanie rozliczone. Niemniej Nasz Zarząd stara się wybiegać na przeciw Pani potrzebom i dalej realizować akcję napraw i wymiany zamków w furtkach i bramach. Nawiązując z kolei do Pani poczucia poszkodowania, to przypomnę Pani założenia wymiany zamków : „Furtki będą remontowane wraz z wymianą zamków począwszy od Zarządu a skończywszy na najdalej położonych terenach ogrodu. Związane było to z zagwarantowaniem dostępu działkowcom do sektora Zarządu i swobodnego dostępu do Biura Zarządu , co dotychczas ( przez wspomniane 18 lat ) było raczej karkołomnym przedsięwzięciem, a teraz jest wręcz banalne.
  Mamy nadzieję iż niebawem prace naprawcze furtek zostaną wznowione i będą służyły również i furtkom z których korzysta Pani w swoim rejonie. Proszę również o wyrozumiałość w kwestii wykonawstwa tych prac, Przez wspomniane 18 lat mogli wykonywać te prace działkowcy podczas tzw Prac Społecznych, teraz wykonuje je tylko i wyłącznie 1 osoba w postaci gospodarza Ogrodu, za co powinniśmy być wdzięczni, gdyż jego zaangażowanie w te prace naprawdę jest ogromne biorąc pod uwagę ilość już zrealizowanych napraw, pomimo tylu przeciwności. Prosimy o odrobinę wyrozumiałości i cierpliwości. Skoro oczekiwała Pani przez 18 lat cudu który nie nastał, to prosimy przez 2,5 roku dać szansę zrealizować plany tego Zarządu który jak sama Pani wspomniała w swoich działaniach jest zbieżny z Pani oczekiwaniami.
  Sprawa wody będzie gruntownie omówiona na Zebraniu Walnym, a na tą chwilę odnoszę Panią do wcześniejszych naszych artykułów, których po tonie i temacie pretensji z Pani strony w tym temacie zapewne nie zostały przez Panią przeczytane. Myślimy że po zapoznaniu się z nimi Pani niezasadne pretensje będą znacznie ostudzone i pozytywnie odniesie się Pani do wyniku z 2016 roku.
  Pozdrawiamy
  Zarząd R.O.D. „Kaszubskie”

 8. działka 77 przy ul Sieradzkiej i Radomskiej mam pytanie kiedy zostaną w naszym sektorze naprawione bramki bo mając działkę od 20 lat to co zarząd to się w tej kwesti nic nie dzieje .Nasz sektor jest tyko do płacenia a i tak w naszym sektorze nic się nie robi jak tak ma wyglądać współpraca to może przestaniemy płacić opłaty inwestycyjne. Mam nadzieję także iż w tym roku za wodę nas nie oszwabicie ponieważ zrobiliśmy zdjęcia ze stanu licznika więc na dzień 29.05.2016 stan wynosił 00970 a na dzień 17.10.2016 wynosił 01113 .Chciałabym też zapytać się co ze szkodami popowodziowymi gdyż poszczególne sektory mały ponoć jakieś spotkania a nasz sektor jak zwykle ominięto

 9. Wszelkie szkody i ich wyliczenia prosimy na piśmie bądź e-mailem zgłaszać do zarządu. Prosimy o uszanowanie komentarzy, aby nimi pozostały i nie traktować ich jako formy komunikatora z Zarządem
  Pozdrawiamy
  Zarząd R.O.D. „Kaszubskie”

 10. Zwracam się z prośbą o ew. pomoc w związku z zalaniem mojej działki / nr 228 / wodami rzeki Kaczej.
  Szkody:
  ­ zalany domek murowany – ok 1 metra wody w piwnicy
  zniszczone wyposarzenie domu / chodniki, kanapa, meble, leżaki /2 cm warstwa szlamu
  w domu i w komórce narzędziowej
  _ rwąca woda /ok.70 cm wysokości/ zniszczyła uprawy nanosząc, piach, szlam i śmieci
  _ w dużej szklarni woda złamała ramę z cementu wewnątrz szklarni rolując ziemię
  z uprawami – szukając ujścia woda wybiła szybę po przeciwnej stronie cieplarni.
  Trudno oszacować koszty poniesionych strat, jednakże wymiernym jest cena za energię zużytą do wypompowywania wody z piwnicy domku. Pomocą dla mnie było by również dostawa na teren działki nieskażonej ziemi i nawozu, na taką ew. pomoc liczę, gdyż jestem osobą samotną / miesiąc temu zmarł mój mąż/. Za pomoc z góry dziękuję.

 11. Sytuacja nie będzie miała już miejsca, był to jednorazowy incydent który został już wyjaśniony i się nie powtórzy.
  Ze stront Zarządu pozostaje nam jedynie przeprosić osoby, które zostały zaskoczone w/w sytuacją i zmuszone do nadrobienia drogi przejścia/ wyjścia z Ogrodu. Furtka ta zostanie objęta wymianą zamków na systemowe 1-go klucza tak aby mogli Państwo swobodnie się przemieszczać.
  Jednocześnie prosimy o nie pozostawianie odpadów z działki i śmieci poza kontenerami gdyż zaśmiecają one teren ROD oraz powodują przyciąganie dzików, które przechodzą później na teren R.O.D. zaraz po tym jak porozrzucają zawartość porozrywanych przez nie worków z odpadkami. Prosimy o wstrzemięźliwość i odczekania na wypróżnienie zawartości kontenerów i wtedy umieszczenie w nich odpadów.
  Rozumiemy w pełni że dotychczas nie było cyklicznego odbierania odpadów z działek na naszym terenie. Jednak nie znaczy to, że działkowcy pozostawiający śmieci pod kontenerem będą widząc przepełniony kontener zaśmiecali teren R.O.D. przyciągając jednocześnie te stworzenia na pozostałe działki.
  Dotychczasowe problemy z wypróżnieniem kontenerów 1100 Litrów w systemie segregacji odpadów związane były z logistycznym brakiem możliwości ich wywiezienia ze względu na przerośnięte konary drzew w świetle bramy wjazdowej od strony ul. Przemyskiej. Aktualnie już częściowo uporano się z tym problemem i brama prawie jest już przejezdna dla specjalistycznego sprzętu odbierającego odpady z tych dużych kontenerów.
  Pozdrawiamy i przepraszamy jednocześnie za utrudnienia
  Zarząd R.O.D. „Kaszubskie”

 12. W dniu dzisiejszym zostałam uwięziona na działce dzięki genialnemu pomysłowi zamykania bramy i furtki przy budynku zarządu. Proszę o informację czemu to ma służyć? 1.odgrodzenie kontenera na śmieci jest głupotą, bo już dziś ktoś postawił wory ze śmieciami pod bramką 2. bliżej mojej działki i dla mnie lepszy dojazd jest od ul. Wrocławskiej / tam parkuje samochód/ , nie widzę i nie znam powodu nadrabiania drogi do Małego Kacka. Może warto się zastanowić, przed decyzjami, które działają na szkodę członków ROD-u. Oczekuję wyjaśnienia i zmiany nierozważnych decyzji.

 13. Witamy Panią
  Cieszymy się że korzysta Pani z tego typu drogi komunikacji z nami
  Wymiana zamków w Furtkach odbywa się cyklicznie na całym ogrodzie i została podzielona na 2 etapy. Pierwszy skończył się długo po sezonie, gdy nie było już nawet działkowców na Ogrodzie a Nasz Gospodarz cały czas mimo niskich temperatur nadal naprawiał furtki malował je i wymieniał zamki zmieniając kasety w furtach. Prace związane z wymianą nie były zlecone firmie zewnętrznej a wykonywane we własnym zakresie Zarządu i często poza godzinami pracy Pana Gospodarza. Jak na dotychczasowy stan furtek i zakres prac przy nich wykonywanych jak i fakt iż jeszcze do teraz odbierają Państwo klucze do furtek mimo iż wielokrotnie informowaliśmy o tym aby się w nie zaopatrzyć, stanowi jak najbardziej poparcie planowanych przez Zarząd prac. Dotychczasowe furtki były wymieniane cyklicznie z zasadą promieniowości zaczynając od Zarządu gdzie musieliśmy zapewnić Państwu dostęp do Biura, jak i następne furtki w przyległych sektorach. Dzisiaj po odebraniu kluczy mogą się Pastwo swobodnie dostać do Biura zarządu jak i poruszać po większości terenu ROD. W okresie Lata i jesiennym wymieniono klucze w 15-tu furtkach. Pozostały jeszcze 13 do wymiany co też będzie kontynuowane zaraz po zebraniu, czyli po 30tym Kwietnia. W żaden sposób nie dyskryminujemy jak to może miało miejsce przy wcześniejszych Zarządach żadnego z sektorów na terenie naszego Ogrodu. Gdyby było możliwe zabezpieczanie farbą furtek w okresie zimy to zapewne prace dalej by trwały. Niestety farba wymaga minimalnej temperatury schnięcia, a że stosujemy dobrej jakości farbę, która to ma za zadanie na długo zabezpieczyć nasze furtki ku jak najdłuższemu zadowoleniu naszych działkowców. Więcej o wymianie zamków w furtkach na zebraniu sprawozdawczym dnia 2016.04.30.
  Pozdrawiamy
  Zarząd R.O.D.

 14. mam pytanie dlaczego nie wykonano zamknięcia furtek w ostatnim sektorze przy Sieradzkiej i Radomskiej jak zwykle zarząd nas traktuje po macoszemu my płacimy tak samo jak inni a nasz sektor jest zawsze zostawiany samemu sobie a już zdarza się że niepowołane osoby łażą po naszym sektorze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

47 − 45 =

Oficjalna Strona Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Kaszubskie" w Gdyni