2016.04.27 Woda – Koniec Awarii :)

IMAG0615Miło mi Państwa poinformować iż od dnia wczorajszego od godzin wieczornych uruchomiliśmy ostatni sektor objęty awariami.

Jeszcze wczoraj popołudniu  zgłoszono  nam duży  wyciek z altany, ale został on szybko opanowany i  zabezpieczony  przez działkowca.

Bardzo  dobrze sprawdziły  się nowe dane, które zaktualizowali i uzupełnili Państwo w Biurze Zarządu na karcie kontaktu. Wiele z awarii  na poszczególnych  działkach było sprawnie rozwiązywanych właśnie dzięki podanym numerom komórkowym do  Państwa.

Niestety  zdarzały się też takie przypadki gdzie nie posiadaliśmy ani nr telefonu  ani  adresu  e-mail aby móc się skontaktować z działkowcem w celu  powiadomienia go  o  konieczności  naprawy awarii zwłaszcza tych mających  swoje źródło wewnątrz altan. Czas dotarcia do  danego  działkowca niestety  wydłużał momenty odcięcia wody pozostałym działkowcom w sektorze.

Myślę że u osób które mają wodę doprowadzoną do  wnętrza altan warto by było pomyśleć o  studzience przed własną altana z zaworem odcinającym. Można by go  było  wtedy  użyć w celu  zarówno zabezpieczenia altany i  zminimalizowania strat, jak i odcięciu altany i wycieku, co też przyśpieszyłoby ponowne otwarcie  wody  dla innych  działkowców w danym sektorze.

Drugim pomysłem na organizację na przyszłość tego0 typu  zdarzeń jest dążenie do  zaworów odcinających  wodę dla każdej  działki na głównym rozgałęzieniu.

Cieszymy  się że Awaryjne otwarcie wody mamy  z głowy , martwi nas ilość awarii  co świadczy o słabym stanie naszego  wodociągu i konieczności  zaplanowania odcinkowych  wymian rur zaczynając od najbardziej  skorodowanych  odcinków a kończąc na połączeniu ich  w jedną sprawną i  coraz bardziej  nowszą sieć wodociągową.

Pozostaje nam życzyć jak najmniej  awaryjnego  użytkowania naszego  wodociągu  w tym sezonie.

Pozdrawiamy
Zarząd R.O.D. „Kaszubskie”