2015.09.11 Nowe sposoby odstraszania dzików – tym razem Elektronicznie

Witamy Państwa .Przeglądając materiały umieszczone w internecie natknąłem się na ( podobno) skuteczny sposób na odstraszanie dzików. (jest też jedna pozytywna opinia o skuteczności urządzenia).
dzik_przy_plocie

Jest nim urządzenie elektroniczne emitujące dźwięki odstraszające dziki i działające na obszarze ok 20 m, jak i  tylko  w okresie nocnym ( czas żerowania dzików to późny wieczór i noc ). To właśnie dlatego  zawsze zastajemy szkody rano, po nocnym żerowaniu dzików.

Urządzenie nazywa się szumnie „Wyjąca Teściowa„, niemniej jednak tak jak straszakiem dla niektórych osób jest słowo „teściowa”  tak w przypadku dzików możemy mieć nadzieję, że urządzenie to może wydać się skuteczne. Sami osobiście nie sprawdziliśmy jeszcze tego urządzenia w praktyce, choć rozważymy to na najbliższym zebraniu Zarządu, aby może umieścić je w newralgicznych punktach  dostępu dzików do Ogrodu, oraz w miejscach notorycznego niszczenia ogrodzeń naszego Ogrodu.

Trochę szczegółów ze strony dystrybutora :

Bezobsługowy odstraszacz na dziki

Dźwiękowy odstraszacz na dziki Wyjąca Teściowa to innowacyjny, łatwy w obsłudze i niezwykle skuteczny system. Wyjąca Teściowa to mikroprocesorowy system odstraszający zwierzynę wyposażony w czujniki zmierzchowe, ruchowe oraz syrenę dźwiękową. Wkroczenie po zmroku zwierzyny w obszar czuwania urządzenia (o rozpiętości ok. 20 m.) rozpoczyna emisję odstraszającej serii dźwięków o dużej sile i odpowiednio dobranym paśmie częstotliwości.

Urządzenie automatycznie (co 15 minut) emituje dźwięki odstraszające, aby zapobiec ewentualnemu wejściu zbliżającej się zwierzyny w szkodę lub spłoszyć tą która znajduje się poza obszarem czujnika ruchu. Dodatkowo po wejściu zwierzyny w obszar czujnika ruchu urządzenie również emituje odstraszające dźwięki.

Urządzenie wygląda tak :

dzwiekowy-odstraszacz-dzikow-wyjaca-tesciowa

Wyjąca Teściowa uruchamia się automatycznie po zmierzchu. Natomiast w okresie dziennym urządzenie przechodzi automatycznie w stan hibernacji, aby maksymalnie zaoszczędzić pobór energii. Tak podaje jego  dystrybutor „Dębowa Aleja”

Ogromnym atutem odstraszacza dzików Wyjąca Teściowa jest jego niezwykle łatwe użytkowanie. Urządzenie wystarczy zamontować w miejscu występowania szkód łowieckich (np. na paliku lub drzewie). Do funkcjonowania odstraszacza dzików Wyjąca Teściowa nie są potrzebne żadne dodatkowe urządzenia. Po rozpakowaniu i włożeniu baterii, system jest gotowy do użycia.

Urządzenie zasilane jest czterema bateriami ‚paluszkami’, które pozwalają na działanie przez okres około dwóch miesięcy. Stan naładowania baterii sygnalizowany jest za pomocą sygnalizatorów diodowych znajdujących się na obudowie urządzenia.

Skuteczne, dźwiękowe odstraszanie dzików

Wyjąca Teściowa jest niezwykle skutecznym urządzeniem zmniejszającym rozmiary szkód wyrządzanych przez zwierzynę, a prostota montażu oraz niemal bezobsługowe funkcjonowanie, powoduje, że powinna stać się nieodzownym wyposażeniem każdego, kogo dzika zwierzyna odwiedza nieproszona.

System odstraszający dziki jest stosowany przez wielu rolników oraz koła łowieckie na terenie całego kraju. Użytkownicy podkreślają wzrost skuteczności Wyjącej Teściowej podczas równoczesnego stosowania z odstraszaczem dzików Ffuuk oraz Ffuuk Zielony. Dzięki połączonemu stosowaniu odstraszacza zapachowego oraz dźwiękowego, dziki wprowadzane są w jeszcze większy niepokój, co zniechęca je do żerowania na terenie chronionym przed szkodami łowieckimi

Atuty odstraszacza dźwiękowego Wyjąca Teściowa:

  • urządzenie łatwe w zastosowaniu – po włożeniu baterii, gotowe do odstraszania dzików
  • emituje dźwięki o specyficznej częstotliwości skutecznie odstraszające dziki
  • czujniki zmierzchowe oraz czujniki ruchu gwarantują uruchomienie w momencie żerowania dzików
  • bardzo wydajny – około 2 miesiące ciągłej pracy na jednym zestawie baterii
  • diody informujące o niskim poziomie baterii
  • prosty montaż i bezobsługowe funkcjonowanie

Całość informacji pochodzi ze strony  dystrybutora :

https://debowa-aleja.pl/odstraszacze-zwierzyny/5-wyjaca-tesciowa-elektroniczny-odstraszacz-na-dziki.html

O szczegółach powiadomimy Państwa wkrótce

Mamy nadzieję, że choć w jakimś stopniu wspomożemy Państwa w może nie walce, bo to brzydko brzmi, ale w skutecznym odstraszaniu tych jakby nie patrzeć dla nas szkodników z naszego Ogrodu

Pozdrawiamy
Zarząd R.O.D. „Kaszubskie”