2015.08.14 Dziki na terenie R.O.D.

dzik_przy_plociePrzez otwarcie ogrodzenia za sprawą Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni od strony Kurpiowskiej i częściowo od strony Lotników odnotowywaliśmy szereg zgłoszeń naruszeń działek przez dziki.
Zarząd powziął działania i współpracę z Łowczym Gdyni i w ramach tej współpracy otrzymaliśmy granulat podobno skutecznie odstraszający te stworzenia. Jest stosowany od tygodnia i praktycznie od tego czasu ucichły zgłoszenia od Państwa. Aby to zweryfikować prosimy o zgłaszania nam :
– miejsc przez które dziki przedostają się na teren ogrodu.
– tras ich przemieszczania się poza i na terenie R.O.D.
– szkód, które wyrządziły.

Mamy nadzieję, że podjęte działania osłonią naszych działkowców przed niszczycielskim działaniem tych zwierząt.

Pozdrawiamy
Zarząd R.O.D. „Kaszubskie”

7 komentarzy do “2015.08.14 Dziki na terenie R.O.D.”

 1. Dziękujemy bardzo za ponowną informację. Oczywiście sprawdzimy to i postaramy się znów załatać. Planujemy jeszcze kilka inwestycji związanych z dzikami i mamy nadzieję ze pomogą one działkowcom w naszym wspólnym problemie
  Pozdrawiamy
  Zarząd R.O.D. „Kaszubskie”

 2. Witam dziś będąc na działce dostrzegliśmy z sąsiadami ponowne wtargnięcie dzików … Poryte alejki. Znalezliśmy kolejna nową dziurę w siatce obok tej naprawionej. Bardzo prosimy o naprawienie. Dziękujemy. Pozdrawiamy.

 3. Po ponownym sprawdzeniu dziura w ogrodzeniu i jej zabezpieczenie spełniło swoją rolę i dziki już się tam nie przedostają.
  Pozdrawiamy Zarząd R.O.D. „Kaszubskie”

 4. Dziura już po raz drugi jest naprawiana, poprzednie załatanie zostało przez dziki ponownie otwarte, w tej chwili siatka zamocowywana jest ponownie z uwzględnieniem przymocowania jej do podłoża co zabezpieczy przed podnoszeniem jej i uginaniem jej struktury. Dziękujemy za zgłoszenie i zachęcamy do dalszych zgłoszeń w celu uszczelnienia naszego ogrodzenia.
  Pozdrawiamy Zarząd R.O.D. „Kaszubskie”

 5. Dziękujemy za zgłoszenie – postaramy się uszczelnic tam ogrodzenie, aby nie nastąpiło to ponownie, oraz wysypać tam granulat, aby je dodatkowo zniechęcić je do tego miejsca 😉
  Pozdrawiamy
  Zarząd R.O.D. „Kaszusbskie”

 6. 2015-08-15 dziki przedostały się na działki od strony ul. Przemyskiej przy bramie wjazdowej na działki.

Możliwość komentowania jest wyłączona.