2015.12.29 Nowe oświetlenie terenu Zarządu R.O.D. „Kaszubskie”

_DSC7788bwn

Miło jest nam poinformować Państwa, że kolejna ze spraw nurtująca naszą społeczność działkowców została załatwiona. Staramy się podejmować takie decyzje, które będą skutkowały w zyskowności dla Ogrodu, jak i dla Działkowców. Jak już wspominaliśmy na jednym z zebrań informacyjnych Zarząd R.O.D. „Kaszubskie” zakupił 2 lampy ledowe w celu wymiany dotychczasowych starych sodowych, które nie dosyć, że przez swoje już nadwątlone czasem styki ulegały częstym przepaleniom, to dodatkowo zużywały dużą ilość energii  elektrycznej. Postanowiliśmy zainwestować nieznaczną ilość pieniędzy, bo dzięki współpracy z hurtownią elektryczna udało nam się kupić na wyprzedaży 2 sztuki tzw „naświetlaczy” LED o mocy 30W każdy, które dodatkowo posiadają sterowanie zmierzchowe, oraz zapalają się na ruch w podczerwieni.

_DSC7774bwn

Efektem tego jest piękne białe światło oświetlające teren Zarządu, odstraszające złodziei i zwracające na nich uwagę co mogą Państwo  zaobserwować na nocnych zdjęciach wykonanych na terenie .
Ci z Państwa, którzy z jakiegoś powodu po zmierzchu ( teraz to już zaczyna to być nawet ok  16-tej), mieli  możliwość przespacerowania się koło budynków mogli już zauważyć działającą nowinkę.
Dotychczasowe lampy włączały  się o zmierzchu i świeciły do świtu, generując dość potężną dawkę zużytej energii. Nowe lampy zapalają się tylko wtedy gdy wykryją ruch i  dodatkowo ogranicza czas ich  działania czujnik zmierzchowy. Zastosowanie źródła światła LED spowodowało, że nie ma efektu  wzmożonego poboru prądu podczas każdorazowego zapalania po wykryciu ruchu, dając dodatkowe oszczędności.
Tak jak już wspominaliśmy będziemy się starać oszczędzać nie na działkowcach, a dla działkowców co  mamy nadzieję iż w długofalowym czasie rozliczeń da zyski, które będzie można wykorzystać na inne potrzeby Ogrodu, na które sami nawet  Państwo  zwracacie nam uwagę. Poniżej  zdjęcie pokazujące stare lampy.

_DSC1269bwn_Biuro_Zarzadu

Tym świetlnym akcentem powoli  zbliżamy się do  końca roku  2015, ale jeszcze cały czas pracujemy nad zorganizowaniem naszego Ogrodu i jak Państwo widzą z widocznymi efektami.

Pozdrawiamy
Zarząd R.O.D. „Kaszubskie”