2018.04.21 Opóźnienie w otwarciu wody na terenie sektorów 2,3,4 – Awaria

W związku  z wykrytą awarią i  wyciekiem w studni  z zaworem, spowodowanej przez umyślne wrzucenie  żelbetonowej pokrywy  studni  do  jej wnętrza przez któregoś z działkowców w okresie jesienno / wiosennym i nie powiadomienie o tym fakcie Zarządu R.O.D.  , które spowodowało urwanie i pęknięcie kołnierza rury  odprowadzającej  wodę w stronę działkowców, został zamknięty dopływ główny wody  w sektorach  2,3,4 w obrębie ulic Sandomierska, przemyska, Lotników, Sieradzka. Niestety takie działanie któregoś z działkowców przyczyniło się do  braku  wody  na większości  naszych  ogrodów. Pragniemy podziękować sprawcom tej awarii za bezmyślne działanie i brak odpowiedzialności  za poczynione szkody. Wcześniejsza informacja o tym zajściu pozwoliłaby na uniknięcie przelania wielu litrów wody  z powstałego  wycieku , jak i do wcześniejszej naprawy przed terminem otwarcia wody.

Woda została otwarta bez przeszkód w pozostałych  2  sektorach : 1 i 5 .

Pęknięcie  jest na tyle poważne iż wymaga specjalistycznej naprawy  hydraulicznej i w takim miejscu które nie pozwala na otwarcie wody  w wymienionych  sektorach .
Na ta chwilę nie znana jest  dokładna data usunięcia usterki, dokładamy usilnych  starań aby czas naprawy był jak najkrótszy.

Bardzo prosimy  wszystkich  działkowców z tego terenu aby  zabezpieczyli krany i ujścia wody, tak aby podczas ponownego włączenia wody nie było dodatkowych  wycieków opóźniających dodatkowo jej otwarcie.

Za wszelkie opóźnienia przepraszamy.

Pozdrawiamy
Zarząd R.O.D. „Kaszubskie”