Przygotuj się Jesienią na Zimę !!!! – poradnik

Postanowiliśmy że okres jesieni , bo  w taki  teraz wchodzimy oraz zimy poświęcimy na poradniki, ten akurat będzie do  bieżącego  wykorzystania w związku  z aurą .

Jesień , tak dumnie brzmi ale wiele naszych  nasadzeń bądź roślin wymaga specjalnej troski i zabezpieczenia. Ale nie tylko rośliny posiadamy na działce warto tez zadbać o  sprzęt.  Poniżej podamy kilka przykładów dostępnych  w internecie jak i  w sklepach  , które również proponują teraz ciekawe rozwiązania.

  1. Zagospodarowanie i  chowanie sprzętu ogrodowego – pomysł – Skrzynia w ławce :
    Wiele takich  ławek posiada schowki na narzędzia lub akcesoria do mebli ogrodowych np złożone parasole , lub składane krzesła i poduszki. Wiele rozwiązań posiada zagwarantowana szczelność przed wilgocią lub deszczem co proponujemy sprawdzić i dopytać przed zakupem, tutaj tez należy sprawdzić czy dany mebel nie ma zastrzeżeń co do niskich temperatur, co mogłoby wykluczyć zastosowanie go jako  całorocznego elementu  na naszej  działce. Kolejna sprawą jest zabezpieczenie, coraz więcej takich  mebli posiada miejsca i to  wzmacniane na kłódkę lub zamki co jest ważnym elementem jeśli chcemy pozostawić nasze mienie w takiej  formie na działce.
  2. Kufer :
    Tutaj  sytuacja jest bardzo  zbliżona jak  wyżej, jednak należy pamiętać iż sugerujemy  tym meblem że coś tam jednak chowamy, ławka miała ta zaletę że nie rzucało się w oczy to że można w niej  coś schować , w przypadku kufra jest to już oczywiste. Pozostałe uwagi co do rodzaju są takie same jak  w przypadku powyższym. Należałoby również zabezpieczyć kufer przed przeniesieniem, jak  widać na w/w zdjęciu większość z nich posiada uchwyty do przeniesienia więc warto trwale przykręcić je do np Altany.
  3. Pokrowce na meble ogrodowe :
    Zaletą tych elementów jest to iż dbają one o  dłuższy czas korzystania z naszych mebli i sprzętów w niezmiennym stanie, nie niszczeją , nie kurzą się w okresie zimowym , jak i  są zabezpieczone przed skutkami warunków atmosferycznych  w przypadku , gdzie nie mamy możliwości  schowania mebli i sprzętu  do  altany. Należy pamiętać że tego typu zabezpieczenia nie są trwałe, ale wygodne i organizacyjne. Dbałość o  swoje mienie na pewno zaowocuje dłuższą pociechą z naszych mebli ogrodowych.
  4. Skrzynia Organizacyjna duża :
    Zaletą tej skrzyni jest na pewno jej pojemność i duży dostęp, widać nawet na zdjęciu że mieści nawet rower. idealne miejsce na doraźne schowanie mebli , lub innych  akcesoriów ogrodowych.
  5. Pokrowce też na rośliny ogrodowe.
    Mrozoodporny pokrowiec, z łatwym montażem na rośliny  doniczkowe, które pozostają na naszej  działce.
  6. Namioty ochronne dla roślin doniczkowych  na Zimę ( Mini Ogrody Zimowe np  na werandach )
    Jest to delikatniejsza wersja zabezpieczenia mniejszych  roślin i to  w większej ilości na raz
  7. Pamiętajmy tez o naszych  pięknie śpiewających  ptakach na działce :
    Solarna wersja Karmnika dla ptaków , wersja typowo na zbożowa karmę dla ptaków, która w momencie gdy ptaki wieczorami nie użytkują spełnia też walory estetyczne podświetlonego  domku.

    Wersja mniej estetyczna, ale za to bardzo potrzebna np dla Skowronków i  sikorek na tłuszczowe karmy dla ptaków.

    Pamiętajmy o tym że gdy nas nie ma na działce to ptaki na naszych  drzewkach nadal tam pozostają.

  8. Jesień to tez moment  tworzenia i zasadzania krzewów i powoi tutaj pomocna będzie ciekawa wersja Narożnej pergoli :
  9. A jak powoje i organizacja to  polecamy też łatwo  dostępne ostatnimi czasy  silikonowe sznurki  :
    Zaleta tego rodzaju zabezpieczenia jest na pewno  odporność na mrozy, jak i  na wysokie temperatury ( można stosować tez w kuchni  przy  wypiekach  ) , oraz fakt że można je używać do  wielu zastosowań od podpinania roślin, jak i  zagospodarowywania np tyczek i innych  elementów które należy bądź trzeba związać. A wielorazowe użytkowanie powoduje że nie gubimy ich na swojej działce jak  zwykłe sznurki i tasiemki , a pilnujemy i używamy  w ciągu całego  roku  tych  samych  do  wielu  różnych  zadań.

Mamy nadzieję iż choć trochę zainspirowaliśmy  Państwa do  pomysłów na swoich  działkach w organizacji  jesiennej pory  i że przydatne okażą się nasze porady. Ze względu na reklamę, której nie chcemy  tutaj  stosować nie podamy gdzie zaczerpnęliśmy w/w pomysły, ale stały się one początkiem na ten artykuł po zajrzeniu na jedna ze stron www.

Pozdrawiamy              
Zarząd R.O.D. „Kaszubskie