2018.04.21 (Sobota) – Otwarcie wody na terenie R.O.D. „Kaszubskie”

W tym roku postanowiliśmy otworzyć wodę  dnia 21.04.2018 r.  ( sobota ) .

Do tego czasu Upominamy o należyte zabezpieczenie otwartych kranów, tak aby nie było niekontrolowanego wypływu wody , która co roku jest coraz droższa i generuje coraz to  większe opłaty za nasze działki. Mamy nadzieję iż w tym roku otwarcie wody przebiegnie sprawnie i szybko.

W przypadku  zauważenia wycieku  wody  prosimy niezwłocznie zawiadomić Gospodarza Ogrodu ( tel na tablicach inf.), lub pod telefonem stacjonarnym Zarządu R.O.D. nagrać wiadomość.

Prosimy również o  zwrócenie uwagi  nie tylko  na wycieki  na swojej  działce, ale również  na działkach swoich  sąsiadów.

Wszelkie wykrycia przecieków pozwolą zapanować tak jak w zeszłym roku nad właściwym zużyciem wody w naszym Ogrodzie. W końcu jest to w interesie każdego z nas.

Ten rok będzie też rokiem gdzie będą prowadzone dodatkowe prace związane z wykrywaniem wycieków wody. Pierwszym takim obszarem objętym wykrywaniem będzie obszar który ma największe zużycie wody, a za razem ma największe prawdopodobieństwo zaistnienia wycieków, tj obszar pomiędzy ul. Lotników, sieradzką, kurpiowską i przemyską, po obu stronach rzeki Kaczej. W związku z tym będą odbywały się cykliczne zamknięcia wody w momentach pomiarów i uprasza się o nie odkręcanie samowolnie wody na głównych zaworach. O pracach będziemy informować na ogłoszeniach na furtkach ogrodowych.  Mamy nadzieję iż pozwoli to nam na kolejne zaoszczędzenie pieniędzy działkowców za wodę wylewaną w grunt, a za którą płacimy wszyscy .

Sobota 21.04.2018r. będzie tez dniem dystrybucji Obornika na terenie R.O.D. o czym napiszemy w osobnym artykule.

Zarząd
R.O.D. „Kaszubskie