2015.11.08 I już Po zebraniu – pozostają teraz wspomnienia i wiele pracy Zarządu nad uchwalonymi sprawami.

Chcieliśmy na wstępie podziękować wszystkim z Państwa którzy  w taka aurę i z narażeniem życia ( 😉 ) dotarli bezpiecznie na nasze zebranie. Zdecydowanie wiatr, który  hulał tego dnia nie nastrajał ani  do  spacerów ani do przybycia na zebranie. Niestety to była jedyna rzecz na jaka nie mieliśmy wpływu.

_DSC6828bwn

Pomimo tak nieprzychylnej pogody zaszczycili nas Państwo w ilości 113 członków. Z tego też powodu  musieliśmy  zgodnie z procedurami  poczekać na drugi termin zebrania i wtedy otworzyć obrady.
Cieszymy  się że sprawy  omawiane na tym zebraniu spotkały się z tak prawie jednomyślnym przyjęciem, szkoda trochę, że pozostali nieprzybyli  członkowie nie byli w stanie się wypowiedzieć i  zadecydować w swoim imieniu, myślę że na wiosennym zebraniu będzie nas więcej i że będzie można we większym gronie omawiać tematy tak  jakże ważne dla naszego ogrodu.

Podczas obrad został wyłoniony przewodniczący  zebrania Pan Krzysztof E.

_DSC6829bwn

Myślę że jak na jego pierwsze wystąpienie w takiej  roli  zdecydowanie się sprawdził i  udowodnił jednocześnie, że chwilowe funkcje na tego typu zebraniach są do opanowania przez osoby, które wcześniej nie miały z tym nic wspólnego.

Sprawnie przebiegały też wybory i liczenie głosów. Osoby które zgłosiły się do  komisji  statutowych wykazały się dużym zaangażowaniem i pełną determinacją w swoim wsparciu naszych  działań, tworząc Team ( drużynę ), który wykazał, że można na zebraniach sprawnie i  szybko przeprowadzać głosowania bez niejasności i nieścisłości.

Zarząd także na wejściu  dopilnował, aby każdy  z głosujących  otrzymał tzw. kartę do  głosowania, oraz aby  na zebranie mogły też wejść członkowie rodzin członków ( np współmałżonkowie ) i uczestniczyć w nim nie posiadając prawa do głosu. Sprawnie też przebiegało wejście na obrady. każdy został właściwie obsłużony przez członków naszego Zarządu, którzy to osobiście dopilnowywali tego obowiązku. Szczególne podziękowania należą się Pani Elżbiecie, Zdzisławie, oraz Panu  Kazimierzowi wraz z naszym nowym Gospodarzem
Wkład Zarządu w organizację zebrania spotkał się tez z przychylnym przyjęciem przybyłych, za co ogromnie dziękujemy, gdyż są to momenty, które mobilizują nas do jeszcze większego zaangażowania się we współpracę z Państwem.

Z założeń zebrania przegłosowane zostały następujące kwestie :

 1. Zmiana ilości  członków Zarządu w R,O.D. „Kaszubskie” z 7 na 5, przywracając jednocześnie stan z wieloletniego doświadczenia zarządów, który jak  widać się sprawdzał i nadal mamy nadzieje będzie się sprawdzał. Przez kilkumiesięczną pracę w zarządzie sami zauważyliśmy uporczywość i problemy związane z niemożnością wręcz podejmowania decyzji we właściwym czasie. Teraz te problemy zostały zniwelowane, a praca Zarządu wraca do normalności. Również przy okazji tego głosowania zrezygnowano z osób z zarządu, które odnotowywały zbyt dużą absencję. Funkcji tej pozbawiono 2 członków niefunkcyjnych : Panią Hannę Mazur i Pana Pawła Ziegert. Aktualnie Zarząd liczy 5 aktywnie pracujących dla Państwa osób z których 4 pełnią funkcje : Prezesa, zastępcy, Sekretarza i Skarbnika. Wszystkie te funkcje wymagane są statutowo i regulaminowo. Głosowanie w tej  sprawie przebiegło prawie jednomyślnie.
 2.  Drugim ważnym, a właściwie najważniejszym tematem była zgoda na podjęcie inwestycji związanej z wybudowaniem ogrodzenia wzdłuż rzeki „Kaczej” . Inwestycja jest na tyle poważna, że decyzję musieli podjąć Państwo, a nie sam Zarząd. Ogrodzenie o  długości  2 km i 227 metrów wybudowane zostanie w 5-ciu  odcinkach zamykając i uszczelniając teren Naszych Ogrodów, wprowadzając w końcu geodezyjny  ład jeśli chodzi o działki zajmowane przez nasz Ogród i ich granice, czym zupełnie nie zajmowały się przez tyle lat  poprzednie Zarządy. Ten postulat również został pozytywnie przyjęty i przegłosowany. Z naszej strony czeka nas teraz wiele pracy dokumentacyjnej i papierowej, oraz spełnienie wielu procedur, aby uzyskać właściwe dotacje ze struktur P.Z.D.. Na wiosennym zebraniu przedstawimy szczegóły tych prac.
 3.  Podjęto tez decyzję o zmianie sposobu zaksięgowania i rozdysponowania kwoty ponad 71 000 złotych znajdujących się na lokacie Zarządu. Dotychczas można je było wykorzystać jedynie na cele na które zostały zebrane. A że zebrano je jako nadpłatę opłat za wodę w poprzednich  latach to tylko w tym celu można je było wykorzystać . Teraz członkowie ogrodu zadecydowali, że można je wnieść w poczet inwestycji ogrodzenia jako wkład własny Ogrodu.
 4. Konkursy – przedstawiono  laureatów konkursu na Najpiękniejszą działkę, którymi zostali działkowcy  z działek :
  I Miejsce Działka nr 117
  II Miejsce Działka nr 126
  II Miejsce Działka  nr  186
  Laureatom gratulujemy, a nagrody  zostaną im wręczone na Walnym zebraniu na wiosnę. Wtedy też zostaną specjalnie zaproszeni do odbioru nagród na tej uroczystości. Nowością jest, że w tym roku  działki się nie powieliły.
  Zachęcamy  do aktywniejszego udziału działkowców w typowaniu laureatów na sezon 2016. Zgłaszać można działki zarówno sąsiadów ( ilość działek jest nieograniczona), jak i  swoją własną.  Ideałem dla Zarządu było by wytypowanie najpiękniejszej  działki ze względu na ilość oddanych  głosów przez działkowców, tak aby to Państwo sami decydowali o tym.
  Teraz gdy będzie można się przemieszczać pomiędzy  sektorami Ogrodu posiadając wspólny klucz. sprawdzenie i  zaznajomienie się z wytypowanymi ogródkami nie powinno Państwu stwarzać problemów.
  Poza nagrodami  za Najpiękniejsze działki Zarząd wytypował też laureatów nagród za plony  w kategoriach : Najdziwniejsza, największa, najcięższa. Plony oszacowano  na podstawie przyniesionych podczas obchodów „Dnia Działkowca” – o czym już wcześniej  pisaliśmy.  Te nagrody zostaną również  wręczone na wiosennym zebraniu.
 5.  Obrady  zakończono przedstawieniem szeregu informacji ze strony Zarządu jaki  owocną dyskusją o innych nurtujących problemach  na Naszym Ogrodzie. Zarząd jak zawsze ( oczywiście od kwietnia 2015) skrzętnie zanotował uwagi i spostrzeżenia Działkowców, aby postarać się im sprostać.

  Dziękujemy też za liczny udział działkowców we mszy św. w Parafii  w Małym Kacku. Było to ukoronowanie 60-lecia naszego ogrodu, a Ci  z Państwa którzy zechcieli w niej uczestniczyć mogli pomodlić się za kolejne  owocne i może oby lepsze trwanie Naszego Ogrodu przez kolejne 60 lat a może i nawet  więcej 😉

  _DSC6826bwn


  Pozdrawiamy  zapraszając na wiosenne, tym razem już normalne Walne Zebranie Sprawozdawcze.

  Zarząd R.O.D. „Kaszubskie”