2015.10.11 Data zamknięcia wodociągu na terenie R.O.D. „Kaszubskie” to 31.10.2015r

2015-10-11 19.02.27Woda i krany

Zgodnie z decyzją Zarządu R.O.D. „Kaszubskie” woda w Ogrodzie zostanie zakręcona dnia 2015.10.31 . Uprasza się działkowców aby po tej dacie dokonali poniższych i niezbędnych działań zabezpieczających  wodociąg przed zarówno aura zimy i mrozów, jak i niekontrolowanym wypływem wody w okresie wiosennym gdy to znowu włączony zostanie ponownie przepływ wody w wodociągu :

– należy zabezpieczyć krany od ewentualnej kradzieży przed złodziejami zbierającymi złom, poleca się czasowe wykręcenie kranów.

– w przypadku wykręcenia kranu należy zabezpieczyć wypływ wody korkiem hydraulicznym do rur o odpowiedniej szczelności i rozmiarze, tak aby w momencie ponownego otwarcia wody zabezpieczyć przed jej wypływem w okresie wiosennym.

– należy powyższe prace wykonać po dacie zamknięcia wody  spuszczając przed nimi wodę z rur tak aby nie zamarzła ona w okresie zimowym niszcząc wodociąg. Jest to najczęstszą przyczyna wiosennych awarii wodociągu. Warto zatem zapobiegać niż paść ofiarą awarii i ponownych zamknięć wodociągu podczas jego naprawy, jak i dodatkowych kosztów wody, która będzie miała wpływ na cenę w ogólnym rozliczeniu działki i opłat za nią.

Pozdrawiamy
Zarząd R.O.D. „Kaszubskie”